O firmě Lubana s.r.o.

Stavební a obchodní společnost LUBANA, spol. s r.o. byla založena v roce 1991 jako čistě stavební a projektová společnost. Od roku 1997, po vstupu současného jednatele Radomíra Bahníka, se orientuje na návrhy a realizace interiérů, jak po stránce stavební, tak i po stránce vybavení komerčních interiérů, především kanceláří.

Jsme schopni realizovat rozsáhlejší projekty ( kompletní rekonstrukce a přestavby celých komerčních provozů) i drobné zásahy do stávajícího interiéru zákazníka.
Společnost LUBANA, pod aktivním bedlivým dohledem jediného majoritního majitele, je spíše komorní společností, s důrazem na profesionální služby, kvalitu provedení a funkčnost výsledku realizace. Svým zákazníkům nabízíme především osobní přístup, přizpůsobení se možnostem a představám výsledku projektu zadavatele. V současné době společnost LUBANA zaměstnává okolo 15-ti stálých pracovníků na HPP a spolupracuje s řadou subdodavatelů z oboru. Každoročně zvyšujeme obrat a vykazujeme zisk.

  • Konzultace a informace z oboru od nás pro vás.
  • Inovativní a zajímavé návrhy realizace.
  • Osvědčené materiály a výrobky za přijatelné ceny.
  • Realizace s důrazem na detail provedení.
  • Záruční i pozáruční servis.

Těšíme se na Vás!

… z historie
Společnost LUBANA, spol. s r.o. (LU-Lubomír, BA-Bahník) byla založená v roce 1991, jako stavební a projektová společnost, panem Lubomírem Bahníkem, tehdejším ředitelem Zemědělských staveb, n.p., za účelem připravované privatizace zmíněného národního podniku.

K privatizaci nakonec nedošlo a majetek Zemědělských staveb,n.p. byl rozprodán státem po částech.

Po-té společnost LUBANA začala fungovat, pod vedením společníků – zaměstnanců tehdejšího státního podniku, jako nový subjekt na stavebním trhu a realizovala řadu projektů občanské i komerční výstavby, včetně projektových prací.

V roce 1994 došlo k realizaci zakázky pro zahraničního investora, který připravoval v ČR výstavbu továrny chemického průmyslu. Celý investiční záměr zkrachoval a obchodní partner zanechal závazek ve výši 60 mil. Kč. Jednalo se o tak vysokou nedobytnou částku, že se společnost LUBANA ocitla za hranicí krachu.
V letech 1994 – 1996 společnost v podstatě nevykazovala žádnou činnost a uvažovalo se o likvidaci společnosti. V roce 1997 převzal založenou společnost syn zakladatele Radomír Bahník, jako prostý název firmy, bez jakýchkoliv aktiv či návaznosti na předešlou činnost firmy. Radomír Bahník do té doby podnikal na poli návrhů a realizací interiérů pod obchodní značkou RABA (fyzická osoba) .